Gymnázium sv. Cyrila a Metoda v Nitre

termín prijímacej skúšky: štvrtok 2. máj 2024

Prijímacie skúšky tvorí test z matematiky, test zo slovenského jazyka a literatúry a test z katolíckeho náboženstva.

Na prijímacie skúšky nie je potrebná kalkulačka ani rysovacie pomôcky.

viac

termín prijímacej skúšky: štvrtok 2. máj 2024

Prijímacie skúšky tvorí test zo slovenského jazyka a literatúry, test z matematiky a test z katolíckeho náboženstva.

Na prijímacie skúšky si treba priniesť kalkulačku. Rysovacie pomôcky nie sú potrebné.

viac

termín prijímacej skúšky: 29. apríl 2024

Prijímacie skúšky sa skladajú z testu na overenie všeobecných jazykových a študijných predpokladov žiaka a z testu z katolíckeho náboženstva.

Na prijímacie skúšky kalkulačka a ani rysovacie pomôcky nie sú potrebné.

viac

V piatok v Bratislave na gymnáziu J. Papánka súťažili Liliana Križanová a Katarína Rábeková zo IV.N v debate na tému: "Mali by mať možnosť žiaci gymnázií voliť si všetky predmety?" Samozrejme jazykom debaty nebol ich materinský jazyk, ale nemecký. Gymnazisti zatiaľ nemôžu rátať s voľbou všetkých učebných predmetov podľa záujmov, ale keby sa vychádzalo z výsledkov debatujúcich, tak asi by sa v budúcnosti presadil aj tento nový model.
Čo je však jasné už teraz: Liliana postúpila do celoslovenského kola a Katka sa ako náhradníčka naň bude pripravovať tiež pod dozorom skúsených nemeckých lektorov.
Veľká gratulácia a držíme palce v postupovom kole!

viac

Naši šikovní SOČkári si z krajského kola Stredoškolskej odbornej činnosti priniesli všetci traja postup do celoslovenského kola, ktoré sa uskutoční už koncom apríla 2024 v Nitre. Adam Vlčko (IV.B) bol v odbore Teória kultúry a umenie prvý, Viktória Pauerová (IV.N) v odbore Chémie a potravinárstvo druhá. Rovnako na druhom mieste skončila Monika Nerečová (septima) v odbore Problematika voľného času. Sme nesmierne hrdí na to, že máme cieľavedomých študentov, ktorí dokážu analyticky myslieť, skúmať javy, ktoré ich zaujímajú a vedecky sformulovať ciele aj výsledky svojej práce. Je to základ pre ich budúci úspech na univerzite. Gratulujeme.

viac

Johanka Šimonová z prímy opäť ukázala svoj recitačný talent na celoslovenskom kole súťaže v prednese duchovnej poézie a prózy. Súťaž ...a Slovo bolo u Boha sa uskutočnila v sobotu 23.3.2024 v Bratislave a Johanka obsadila 2. miesto vo svojej kategórii v prednese poézie s básňou od Daniela Pastirčáka. Sme vďační za všetkých našich talentovaných študentov. Veríme, že často tvrdá príprava a následné úspechy ich posúvajú vpred.

viac

21. 3. 2024 bol zaujímavý druhý jarný deň, potešili sme sa dvojitému víťazstvu. Na dekanátnom kole biblickej olympiády na piaristickom gymnáziu postúpili za vyšší stupeň Benjamín Blanár z I.A a Dominika Bezáková zo IV.N. Za nižší stupeň bol úspešný tím: Magalénka Romanová z kvarty, Margarétka Magová z prímy a Sára Miklášová zo sekundy. Základná škola sv. Svorada a Benedikta obsadila krásne 2. miesto. Mali sme radosť z pekného spoločného dňa, aj zo stretnutia s Abrahámom, ktorý nás sprevádzal už od registrácie až po výsledné hodnotenie. Tešíme sa na diecézne kolo 16. 4. 2024, myslite na nás.

 

viac

Dňa 21.3.2024 sa v  Krajskom osvetovom stredisku v Nitre konalo okresné kolo recitačnej súťaže HVIEZDOSLAVOV KUBÍN. Zúčastnili sa jej víťazi obvodového kola. Žiačka Johanka Šimonová (PRI) získala vo svojej kategórii krásne 3. miesto.  Srdečne blahoželáme a tešíme sa, že máme u nás takú šikovnú recitátorku! 

viac

S potešením oznamujeme, že naša pani učiteľka Irenka Lehotská sa úspešne prebojovala do 10 TOP finalistov v prestížnej súťaži Učiteľská osobnosť Slovenska. Jej oddanosť povolaniu, učiteľská vášeň a dynamická osobnosť s veľkým srdcom ju vyniesli na prestížny stupienok v tejto uznávanej súťaži.
Je to obrovská pocta a sme naozaj hrdí na našu kolegyňu a na to, čo dokázala svojím zanietením pre učenie.
Blahoželáme Mgr. Irene Lehockej k tomuto výnimočnému úspechu a želáme jej veľa šťastia v ďalšom kole súťaže. Jej príklad nás motivuje a tešíme sa na ďalšie úspechy, ktoré spoločne dosiahneme v budúcnosti.

viac
Novinky v kocke
  • Vážení rodičia a priaznivci našej školy! ... / viac
  • Spojená katolícka škola, Farská 19, 949 01... / viac
  • Spojená katolícka škola, Farská 19, 949 01... / viac
  • Spojená katolícka škola, Farská 19, 949 01... / viac
  •   2 % z dane  podporte naše gymnázium a ... / viac
  • Výberové konanie SKŠ Nitra Vyberove_konan... / viac