Gymnázium sv. Cyrila a Metoda v Nitre

V rámci série Katechéz pre všetkých, ktoré začali vychádzať pred mesiacom, dávame do pozornosti najnovšiu katechézu o Biblii ako o svetovom bestselleri.

 

Nájdete ju po nemecky:

https://youtu.be/dp3zVRv8bss

 

a tiež po slovensky:

https://youtu.be/OvqQwIiV6bI

 

Nenechajte si to ujsť!

viac

Na reprezentáciu našej školy v Biblickej olympiáde si počkali dva roky, ale vyplatilo sa!

Za Nitriansku diecézu získal tím GCM v zložení:
Ľudmila Kováčová z III.N, Zuzana Adamcová a Michal Svoboda zo IV.B 
2. miesto na celoštátnom kole, ktoré sa konalo v stredu, 26. mája 2021,
v online priestore. 

 

V konkurencii desiatich družstiev zo všetkých diecéz Slovenska sme obstáli výborne a za prvým miestom sme zaostali iba o 0,3 boda.

 

Gratulujeme a tešíme sa z krásneho umiestnenia!

 

viac

Predseda predmetovej komisie:

Mgr. Mária Zuzana Zorková

Vyučujúci katolíckeho náboženstva:
p. Peter Šabo, dp. Mgr. Jozef Šrank, 
Mgr. Dana Brezniaková, Mgr. sr. Josefa Renáta Rybanská, Mgr. sr. Mária Zuzana Zorková, Mgr. Mária Romanová, PaedDr. Patrik Haller, PhDr. ThDr. Roman Gerši, PhD.

 

Predstavujeme Vám vyučujúcich katolíckeho náboženstva na GCM: 

 

viac

Testy na prijímacie skúšky z KNB (šk. rok 2017/2018)

 

5-ročné bilingválne štúdium

8-ročné štúdium

4-ročné štúdium 

 

Testy na prijímacie skúšky z KNB (šk. rok 2014 / 2015)


8-ročné štúdium

4-ročné štúdium

 

viac

 

Pre záujemcov o maturitnú skúšku z Katolíckeho náboženstva poskytujeme maturitné okruhy

 

viac
Dňa 10. marca 2021 sa konalo online dekanátne kolo Biblickej olympiády a naša škola ako jasný obhajca titulu nemohla chýbať. Náš tím (v zložení: Ľudmilka Kováčová III.N, Zuzka Adamcová IV.B a ja, ako tretí olympionik) čakal a ťažko sa pripravoval siahodlhý rok, kým nadišla jeho hodina. Ako píše apoštol Pavol: „Dobrý boj som bojoval, beh som dokončil...“, tak aj my sme tento malý boj úspešne dokončili a celkom s luxusným predstihom zvíťazili. Teraz nás čaká ťažší súboj, a to presne o mesiac v podobe diecézneho kola. Konkurencia bude silná (ako vždy). Preto sa nateraz lúčime, prosíme o modlitebnú podporu v zázemí a ideme naďalej skúmať Písmo. Zatiaľ zbohom.

(V mene celého tímu – Michal Svoboda IV.B)
 
 
viac

Mimoriadna situácia prináša aj mimoriadne zauzlenia, ale v tomto prípade našťastie aj rozuzlenie. O čom je reč? O Biblickej olympiáde, ktorej školské kolo v minulom školskom roku prebehlo ešte prezenčne, ale ostatné kolá boli kvôli situácii s Covidom 19 zrušené.

Avšak víťazi z minulého roka si predsa len prídu na svoje! V stredu, 10. marca 2021, prebehne historicky prvé online dekanátne kolo Biblickej olympiády. Za vyšší stupeň nás budú reprezentovať Michal Svoboda a Zuzana Adamcová zo IV.B a Ľudmila Kováčová z III.N a za nižší stupeň Júlia Vojtechová zo sekundy a Monika Nerečová a Dorotka Ducháčková z kvarty. Veríme, že sa im bude dariť. 

 

viac

26 súťažiacich si v pondelok, 28. januára 2020, zmeralo sily v poznaní Svätého písma, konkrétne kníh: Exodus, Jonáš a Evanjelium podľa Jána.

Piatimi súťažnými kolami školského kola Biblickej olympiády pre vyšší stupeň sa najlepšie prebojovali naši traja víťazi: Ľudmila Kováčová z II.N a Zuzana AdamcováMichal Svoboda z III.B.

Na dekanátnom kole nás budú reprezentovať v marci 2020. Gratulujeme!

 

 

viac

Videli ste už ako to vyzerá, keď je prorok Jonáš v bruchu veľryby alebo ako sa topia Egypťania v Červenom mori? Tak tieto herecké výkony sa dali vidieť okrem iného v nesúťažnej aktivite na biblickej olympiáde vo štvrtok, 30. 1. 2020.

V tento deň prebehlo školské kolo nižšieho stupňa, na ktorom sa zúčastnili desiati víťazi triednych kôl. Celkovo absolvovali šesť úloh, niektoré ústne, iné písomne. Chcela by som poďakovať za super spoluprácu pri bodovaní p. p. Lei Žákovej, ochotnú pomoc pri oprave žiačkam II.A a fotografovi Lukymu Gajdošovi z III.A.

A  ako to vlastne skončilo? Ono to len začína, pretože koncom marca pôjdu našu školu zastupovať do dekanátneho kola: Julka Vojtechová z prímy /1.miesto/, Dorotka Ducháčková z tercie /2.miesto/ a Monika Nerečová z tercie /3.miesto/. Pripravovať sa s nimi bude aj dôležitý náhradník: Adam Bakyta zo sekundy /4.miesto/. Tak myslime na nich a držme im palce :).

 

viac

To, čo by sme dopriali našim hokejistom na majstrovstvách sveta sa pre nás stalo skutočnosťou. Za Nitriansku diecézu získalo GCM 2. miesto na celoštátnom kole Biblickej olympiády, ktoré sa tento rok konalo v Oščadnici, v Žilinskej diecéze, v termíne 15. – 16. mája 2019. Reprezentovali nás: Magdaléna Mikušová III.A, Noemi Šimunková III.B a Vojtech Kováč III.N.

V konkurencii desiatich družstiev zo všetkých diecéz Slovenska sme obstáli výborne a za prvým miestom sme zaostali iba o 0,5 boda.

Gratulujeme a tešíme sa z krásneho umiestnenia!

 

viac
Novinky v kocke
  • Milí uchádzači o 4-ročné štúdium na GCM, n... / viac
  •   2 % z dane  podporte naše gymnázium a ... / viac
  • Vážení rodičia, milí uchádzači o štúdium n... / viac
  • Zákonný zástupca (ZZ) má povinnosť doručiť... / viac
  • Hurá, postúpili sme do finále SAFI 2020 a ... / viac
  • Na našej škole sa dvaja kameramani Marek a... / viac