Gymnázium sv. Cyrila a Metoda v Nitre

Predseda predmetovej komisie:

Mgr. Mária Zuzana Zorková

Vyučujúci katolíckeho náboženstva:
p. Peter Šabo, dp. Mgr. Lukáš Frank, dp. ThLic. Anton Ďatelinka, PhD., 
Mgr. Dana Brezniaková, Mgr. sr. Mária Zuzana Zorková, Mgr. Mária Romanová, PaedDr. Patrik Haller, Mgr. Viktor Emanuel

 

Predstavujeme Vám vyučujúcich katolíckeho náboženstva na GCM: 

 

viac

Vo štvrtok 21. septembra 2023 putovali miništranti našej Spojenej katolíckej školy k Sedembolestnej Panne Márii do Šaštína. V programe bola slávnostná svätá omša, po nej obed, stretnutie v skupinkách a futbalový turnaj. 

 

viac

Testy na prijímacie skúšky z KNB (šk. rok 2017/2018)

 

5-ročné bilingválne štúdium

8-ročné štúdium

4-ročné štúdium 

 

Testy na prijímacie skúšky z KNB (šk. rok 2014 / 2015)


8-ročné štúdium

4-ročné štúdium

 

viac

 

Pre záujemcov o maturitnú skúšku z Katolíckeho náboženstva poskytujeme maturitné okruhy

 

viac

Kto by to bol povedal, že sa nám, nehodným študentkám z GCM (a pátrovi), podarí dostať až za brány nunciatúry. Bolo to pre nás veľkým povzbudením, že takto vysoko postavený biskup nás bol ochotný prijať a porozprávať sa s nami. Stal sa pre nás veľkou inšpiráciou pre jeho pokoru, otvorenosť, múdre slová. Toto stretnutie nám však dalo oveľa viac. Uvedomili sme si, ako nás Boh miluje, keď nám doprial dostať sa na miesto, kam chodia "papaláši". Nemuseli sme nikoho prosiť, nikam sme sa nedobýjali, iba sme sa nechali viesť Božou prozreteľnosťou.

 

viac

To, čo by sme dopriali našim hokejistom na majstrovstvách sveta sa pre nás stalo skutočnosťou. Za Nitriansku diecézu získalo GCM 3. miesto na celoslovenskom kole Biblickej olympiády, ktoré sa tento rok konalo v Šaštíne, v Bratislavskej arcidiecéze, v termíne 23. – 24. mája 2023. Reprezentovali nás: Dominika Bezáková III.N, Dorotka Ducháčková sexta a Ľudka Kováčová V.N.  

V konkurencii desiatich družstiev zo všetkých diecéz Slovenska sme obstáli výborne ale predovšetkým sme si odniesli krásne zážitky, spoznali nových ľudí, zistili, že Skalica je krásne a malebné mestečko, ale trdelník si treba objednať dopredu :)

Gratulujeme a tešíme sa z krásneho umiestnenia!

 

viac

V stredu, 26. apríla sa uskutočnilo diecézne kolo Biblickej olympiády, kde nás v dvoch kategóriách reprezentovali dve družstvá. V kategórii ZŠ sa naše dve dievčatá z tercie umiestnili na 6. mieste zo zúčastnených 16 družstiev. Trio v kategórii SŠ si odnieslo 1. miesto a bude našu diecézu a samozrejme i našu školu reprezentovať na celoslovenskom kole, ktoré sa uskutoční 23. - 24. mája 2023 v Šaštíne. Srdečne blahoželáme! 

 

viac

Dňa 29.3. sa naše žiačky nižšieho stupňa gymnázia (Magdaléna Romanová, Stanislava Majerová) a žiaci vyššieho stupňa gymnázia (Dorotka Duchačková, Dominika Bezáková, Ľudmila Kováčová) zúčastnili dekanátneho kola BIBLICKEJ OLYMPIÁDY. Obe družstvá získali prvé miesta vo svojej kategórii a postupujú do diecézneho kola. Tešíme sa spolu s Vami a ďakujeme Duchu Svätému za pomoc. Srdečne blahoželáme!

 

viac

Aká bola duchovná obnova II.B začiatkom januára 2023? 

Dlhoočakávaná, energická, zábavná, hravá, obohacujúca duchovne aj sociálne, utužujúca vzťahy a vieru, prinášajúca oddych a povzbudenie v ťažkom období pred ukončením prvého polroka. Ďakujeme všetkým, vďaka ktorým sme mohli zažiť presne túto našu duchovnú obnovu. Bola proste ušitá pre nás.

 

viac

Nijak inak ako „zlatý vek“ sa nedá nazvať pôvodných 56 žiakov z vyššieho stupňa, ktorí postúpili do školského kola Biblickej olympiády. Nakoniec sme v utorok, 31. januára 2023, v aule privítali 35 účastníkov, čo je ešte stále krásne číslo. Ďakujeme všetkým usilovným čitateľom Knihy Nehemiášovej, Judit, Ester a Prvého Petrovho listu. Zároveň gratulujeme víťazom, ktorí nás budú reprezentovať na dekántnom kole:

1. Ľudmila Kováčová, V.N

2. Dominika Bezáková, III.N

3. Dorota Ducháčková, sexta 

 

viac
Novinky v kocke
  • Spojená katolícka škola, Farská 19, 949 01... / viac
  • Spojená katolícka škola, Farská 19, 949 01... / viac
  • Spojená katolícka škola, Farská 19, 949 01... / viac
  •   2 % z dane  podporte naše gymnázium a ... / viac
  • Výberové konanie SKŠ Nitra Vyberove_konan... / viac
  • Chcete ešte počas základky vyskúšať, aké j... / viac