Gymnázium sv. Cyrila a Metoda v Nitre

Misijný jarmok 2017

Mesiac október vnímame ako mesiac Ružencovej Panny Márie, ale v tomto čase sa venuje väčšia pozornosť aj misiám. Naša škola nie je výnimkou. Opäť sa teda naše školské spoločenstvo zaktivizovalo, študenti nižšieho stupňa – a v spolupráci s pátrami so Spoločnosti Božieho Slova z Kalvárie sme pripravili tradičný októbrový Misijný jarmok.

Na besede, ktorá predchádzala samotnému jarmoku, sme sa od pátra Michala dozvedeli mnoho zaujímavých informácií o Mexiku – je to krajina, ktorá láka svojimi prírodnými krásami, zaujímavou históriou a rozporuplnou prítomnosťou, ale je to hlavne veľké misijné pole...

 

A tak aj my sami sme sa stali misionármi, ktorí „evanjelizujú modlitbou, svedectvom života a spoluúčasťou na dobrách“ (pápež František). Dôkazom toho boli stoly s bohatou ponukou, opäť hlavne báboviek, veterníkov, keksíkov..., skrátka dobrôt od výmyslu sveta.

Jarmok bol veľmi vydarený, všetci boli opäť nesmierne štedrí a suma, ktorá sa vyzbierala je zatiaľ najvyššia v histórii trvania tejto akcie – 570,-eur! Pátri misionári už budú určite vedieť, kde tieto peniažky pomôžu najviac!

Ďakujeme všetkým, ktorí pomohli pri príprave tejto vydarenej akcie.

Misijný jarmok - fotogaléria

(Mgr. Alica Vontorčíková) 

Novinky v kocke
  • Vážení uchádzači o bilingválne štúdium na ... / viac