Gymnázium sv. Cyrila a Metoda v Nitre

Nie je múčka ako Múčka

Nie je to jasné? Ak ste boli všímaví, tak už dlhšiu dobu viseli po škole plagáty s Múčkom. Áno, dobre čítate. Je to šéfredaktor internetového kozervatívneho portálu Postoj, ktorý si našiel čas a zavítal na pozvanie p.p. Ondrejku na našu školu. Človek postavou nenápadný, ale s myšlienkami plnými zaujímavých odkazov. Beseda prebiehala v komornom prostredí, pretože nás nebolo veľa (cca 15 ľudí), ale o to to bolo príjemnejšie.

 

Nebál sa odpovedať na všetky naše zvedavé otázky a v jeho odpovediach zaznelo viacero odkazov pre mladých – treba čítať – myslel tým knihy , ale nie všetko, treba si vedieť vybrať, čo čítať, aby nás to obohatilo a aby sme si vedeli utvoriť vlastný názor. A ak nevieš, čo čítať, tak sa poraď s niekým skúsenejším – neboj sa, aby ti niekto poradil.

V tejto besede – debate odznelo veľa inšpirujúcich myšlienok a vo mne zanechala veľmi dobrý dojem. Vidieť žurnalistu face to face, ktorý sa nevyhýbal žiadnej odpovedi, je v tejto dobe pre mňa veľmi povzbudivé.

Ak sa chceš dozvedieť viac, o čom je Postoj.sk, tak si klikni.

Fotogaléria

(text: Mgr. Jana Mitošinková, foto: Marek Čulák)

Novinky v kocke
  • Prajeme vám pekné prázdniny! Ak by ste n... / viac
  • Výsledky prijímacích skúšok do prímy (15. ... / viac
  • Hľadáme: Naša škola príjme do pracovného ... / viac