Gymnázium sv. Cyrila a Metoda v Nitre

Prednáška Zero Waste

Posledný týždeň v škole je už trochu voľnejší ako tie ostatné, a tak sme sa rozhodli zorganizovať na našej škole prednášku. Prednáška sa niesla v duchu ekológie a jej hlavnou myšlienkou bolo "Ako žiť bez odpadu". Tuto tému nám prišla v pondelok ráno objasniť zlatá pani z Bratislavy - Petra Slezáková.

 

Počas dvoch prednášok pre druhákov a tretiakov nám predstavila hlavné zásady a filozofiu Zero Waste života. Ukázala nám, že aj jednoduchý človek, žijúci v dobe "vyrábania pre odpad" dokáže zminimalizovať svoju vlastnú produkciu odpadu. Stačí sa trochu vzdať komfortu pre dobro našej planéty, respektíve pre dobro nás všetkých. Ohlasy na prednášku boli veľmi dobré, dokonca si myslím, že by to mohol byť skvelý štart na prehodnotenie svojho životného štýlu a aj skvelý podnet na zrealizovanie rôznych eco-friendly myšlienok, či už na našej škole alebo v životoch a domovoch našich študentov.

(text: Lukáš Bujdák)

Novinky v kocke
  • Vážení rodičia, žiaci,   od štvrtku 22.1... / viac
  • Vážení rodičia, žiaci,   triedy príma, s... / viac
  • Vážení rodičia, kolegovia, žiaci, v prílo... / viac
  • Vážení rodičia, kolegovia, kolegyne, žiaci... / viac
  • Vážení rodičia, žiaci, na základe medial... / viac
  • Vážení rodičia, milí žiaci,   Na základe... / viac