Gymnázium sv. Cyrila a Metoda v Nitre

Sv. Mikuláš 2017

Ako každý rok, aj tento sa v našej škole slávil sv. Mikuláš, ktorý neprišiel sám. Jeho pomocníkmi sme boli my, žiaci z 2.A triedy. Chceli sme ukázať mladším žiakom, ako sa majú pripraviť na príchod malého Ježiška, ako sa majú správať v čase adventu a tiež sme im vysvetlili slovo obeta. Ako? Vďaka sestre Jozefke sme zahrali krátku, ale poučnú scénku o malom Tonim, ktorý chcel aspoň raz za rok poslúchať. A veru, že sa mu to aj vyplatilo. Samozrejme, sv. Mikuláš nám nezabudol pripomenúť svoj život a nakoniec obdaril všetkých žiakov. Bolo ich neúrekom, ale na nikoho nezabudol.

 

Avšak, scénka o malom Tonim sa nehrala len v našej škole. Zavítali sme s ňou aj do zariadenia pre seniorov v Močenku Monika, o.z. Našej návšteve sa veľmi potešili. Spolu sme si zatancovali, zaspievali, dokonca aj zarecitovali. A to všetko vďaka našej triednej pani profesorke a sestre Jozefe.

Z Močenku sme odchádzali unavení, ale s dobrým pocitom, že sme navštívili veľmi milých a pozorných starších ľudí v našom okolí.

Fotogaléria

(text: Katka Sedmáková)

Novinky v kocke
  • Hľadáme učiteľa informatiky pre Gymnázium ... / viac
  • Prajeme vám pekné prázdniny! Ak by ste n... / viac
  • Výsledky prijímacích skúšok do prímy (15. ... / viac
  • Hľadáme: Naša škola príjme do pracovného ... / viac