Gymnázium sv. Cyrila a Metoda v Nitre

Na farme sv. Františka

Vo štvrtok 8.6.2017 sme sa s p.p. Vontorčíkovou a p.p. Gurbiczom vybrali na triedny výlet - smer Horné Hámre, Farma sv. Františka.

Po nástupe do autobusu sme s frfľaním odovzdali naše mobilné zlatíčka do úschovy triednej a s otázkou na perách: “Čo budeme teraz robiť?!” sa odovzdali osudu... napodiv však naša cesta ubiehala veľmi rýchlo a príjemne, pretože tém na siahodlhé rozhovory sme mali neúrekom! V Žarnovici sme sa zastavili na spoločný nákup v miestnom Tescu a potom po krátkom blúdení sme  sa predsa len dostali na miesto určenia - farmu v prekrásnom prostredí stredného Pohronia - ako hovorí gúgl (čítaj google).

 

Po rozdelení sa do izieb sa prvá kuchárska skupinka na čele s ochutnávačom Mišom pustila do práce a pripravila chutný obed. Po obede sme samozrejme oddychovali, potom chalani hrali futbal, poniektorí stolný tenis (Timeá...!), strieľali z luku, či prechádzali sa v blízkom lese.

V novootvorenej kaplnke sme slávili neplánovanú sv. omšu s pánom farárom z Veľkého Poľa.

Navečer sme si pripravili opekačku - chutili nám safaládky opečené, neopečené, spečené jablká a fajnový pečený banánový dezert... Pink-pink, black&yellow schovávačka... keby ten mesiac svietil menej, bola by to ešte väčšia zábava..!, ale vďaka aj za ten adrenalín! Poniektorí sa jej však nedočkali, pretože od únavy odkväcli ešte pred jej zahájením (však, Dominik?:))

Na druhý deň v skorých ranných (4,25 SEČ) hodinách išli poniektorí “vyspatí” odvážlivci čakať na východ slnka, ktorého sa však nedočkali, pretože na ich prekvapenie, spoza hôr sa to nejako nedalo vystriehnuť..

Po výdatných raňajkách opäť hry a sľúbená jazda na koňoch. Všetci hladní sa potom vrhli na objednanú pizzu, ale keďže sme precenili svoje žalúdky, zostalo nám aj na cestu.

Popoludní okolo tretej sme naložili svoju batožinu do autobusu a vydali sa na cestu domov. Zastávka v Hronskom Beňadiku bola zaujímavá. Lektor nám v letku objasnil históriu a mnohé podrobnosti o strastiplnej ceste niektorých relikvií v tomto gotickom kostole - počúvali sme pozorne a to, že sme po celý čas skoro nič neprehovorili, svedčí o tom, že nás toto miesto a jeho nadpozemská atmosféra očarili.

Výlet bol úžasný, kvôli super ľuďom, ktorí sa zúčastnili a aj krásnemu počasiu, ktoré tiež nechýbalo!

Fotogaléria

(text: tercia a triedna p.p. Mgr. Alica Vontorčíková)

 

 

 

Novinky v kocke
  • Prajeme vám pekné prázdniny! Ak by ste n... / viac
  • Výsledky prijímacích skúšok do prímy (15. ... / viac
  • Hľadáme: Naša škola príjme do pracovného ... / viac