Gymnázium sv. Cyrila a Metoda v Nitre

Na sv. Mikuláša neučí sa, neskúša sa

Toto heslo, ktoré veľmi dobre poznajú všetci študenti, si na vlastnej koži vyskúšali žiaci triedy sexty. Avšak nemyslite si, že len tak podaromnici sedeli, práve naopak, na našich neslávne slávnych schodoch sa dňa 6. decembra poriadne nachodili.

Rozhodli sa totiž spestriť tento sviatočný deň celej škole tým, že chodili do tried prinášať dobrú náladu a vianočného ducha. Veru mnohí študenti sa zasmiali na ich pútavej pantomimickej scénke, ktorá mala priniesť posolstvo, že dávať je častokrát viac, než dostávať (či sa im to podarilo, to posúďte sami).

Iní si s nimi zaspievali chytľavé kresťanské piesne, doprevádzané vynikajúcou nikdy neutíchajúcou gitarou. Určite každý sa však potešil, keď pred neho predstúpil sám svätý Mikuláš, ktorý rozpovedal svoj neobyčajný životný príbeh, dával požehnanie, želal všetkým šťastné a veselé Vianoce a v neposlednom rade sa uisťoval, že na nikoho nezabudol a všetci si ráno našli niečo v topánke.

Myslím, že niet študenta, ktorý by neuvítal jeho návštevu, pretože povedzme si úprimne, každá minúta bez učenia zdravému študentovi vykúzli úsmev na tvári. ;)

(text: Alžbeta Fuglíková)

Novinky v kocke
  • Hľadáme učiteľa informatiky a matematiky p... / viac
  • Prajeme vám pekné prázdniny! Ak by ste n... / viac
  • Výsledky prijímacích skúšok do prímy (15. ... / viac
  • Hľadáme: Naša škola príjme do pracovného ... / viac