Gymnázium sv. Cyrila a Metoda v Nitre

Aj 2.A sa potrebuje duchovne obnoviť

Keď niekomu nestačí raz, treba zopakovať. Tak sa 2.A rozhodla vybaviť si ducháče...podarilo sa!! 15. novembra sme teda po 5. hodine vyrazili na zastávku MHD. Ale čoho potrebujete na ducháčoch najviac? Pre nás to je rozhodne JEDLO!! Ja síce nie som internátnik, ale chápem mojich 20 classmates. Takže nákup klobás, chleba a horčice musel byť uskutočnený ešte pred odchodom MHD-čky.

 

Po príchode prepchanou MHD-čkou na Lukov dvor sme sa ubytovali a išli na obed. Netreba hovoriť, že Meluš bol všade posledný. Nasledovala omša, voľný čas a aktivity. Nemohli sme vynechať našu obľúbenú hru zvieratká. Zvieratká ako ryba na suchu (Dávid) alebo krava (triedna :D) zaistili záchvaty smiechu, samozrejme u mňa najviac. Ale aj táto hra musela skončiť. Išli sme na večeru a potom bol voľný program. Nám ako chalanom okolo desiatej už vyhladlo, takže na čele s pátrom Petrom sme sa presunuli do jedálne, kde sme vytiahli naše tajné zásoby klobás. Okolo 10 klobás (z toho dve mali asi 50 cm) padlo behom 10 minút. Pomohli nám aj sestra a naša Mrs. Juríková (triedna).

Okolo pol dvanástej bola adorácia a potom pekne všetci spať. Ale to by na duchovnej nemohlo byť trio Meluš, Pecho a Piňák, ktorí išli ešte do sprchy a spať išli až okolo jednej. Keď si už triedna myslela, že má pokoj, začalo snežiť a to sa zobudil pán Blaho, ktorý to musel ísť všetkým oznámiť. Má to s nami ťažké, čo vám poviem. Hlavne so mnou :P .

Druhý deň bola ranná modlitba (Meluš zase posledný), raňajky, omša a balenie. Takto duchovne obnovení sme nakoniec išli na zastávku MHD a odviezli sa na stanicu, iba Dávid ako Nitran išiel na Klokočinu.

Čo si treba zapamätať:

Páter je v umývaní riadov jednička.

Piňák, Pecho, Meluš nikdy nezaspia bez toho, aby im triedna nezapla spacáky.

Klobásy sú dôležité pre prežitie.

Nabudúci rok opakujeme!

Fotogaléria

(text: Andrej Piňák (Piňo), foto: Marcel Meluš, Andrej Piňák, triedna)

Novinky v kocke
  • Hľadáme učiteľa informatiky a matematiky p... / viac
  • Prajeme vám pekné prázdniny! Ak by ste n... / viac
  • Výsledky prijímacích skúšok do prímy (15. ... / viac
  • Hľadáme: Naša škola príjme do pracovného ... / viac