Gymnázium sv. Cyrila a Metoda v Nitre

Etické sympózium 2016

Kam kráčam ?

K tomu dobrému alebo sa skôr obrátim na to zlé ? Viem odhaliť to, čo mi ponúka Boh alebo si vyberiem čo mi ponúkne spoločnosť ? Viem sa kriticky postaviť k otázkam a nájsť na ne tie správne odpovede ?

Kto som ? Aké mám talenty ? Ako ich môžem podať ostatným a vybrať si správnu cestu ? Mám dobrý vzťah so svojimi rodičmi ? Vážim si to, čo mi dávajú ?

Speje dnešná rodina ku koncu ? Je naozaj koniec manželstvu ? Ako mám pomôcť kamarátke/kamarátovi keď sa im rodičia rozvádzajú ? Ako im mám pomocť, keď ani sama neviem kto som ?

 

V tomto mene sa niesol tento víkend na GCM. Dňoch 25.-26.11.2016 sa uskutočnilo etické sympózium s názvom QUO VADIS. 120 ľudí našlo odpovede na tieto otázky. Sympózium malo tri bloky a to:

Kam kráča spoločnosť, kam kráčam ja a kam kráča rodina ? Na každý blok bol pozvaný vzácny hosť, ktorý s radosťou odpovedal na naše otázky.

Tak ako je to zvykom, sympózium pripravovali študenti 3.A, 3.B triedy a septimy. Od piatka rána každý z nás pomáhal ako sa len dalo. Niektorí robili výzdobu, druhí lepili stopy, iní pripravovali registráciu a rozkladali stoličky v aténskej miestnosti. Nikto nebol bez roboty. Postupom času stres, ktorý v nás vrel opadol a mohlo sa začať.

Začali sme modlitbou a postupne sme prešli prvý a druhý blok. Po dobrej večeri sme mali omšu v kostole, kde sme mohli poďakovať Bohu. Potom nasledovala adorácia a ňou sa skončil piatkový večer. V sobotu ráno nás čakali dobré raňajky a mohol sa začať posledný tretí blok.

Všetko dopadlo tak ako malo a už teraz môžem povedať, že sa tešíme na ďalšie sympózium o rok.

Fotogaléria

(Alžbeta Jančovičová 3.B, Katarína Obertová 3.B, Fotky: Dominika Valašková septima)  

Novinky v kocke
  • Hľadáme učiteľa informatiky a matematiky p... / viac
  • Prajeme vám pekné prázdniny! Ak by ste n... / viac
  • Výsledky prijímacích skúšok do prímy (15. ... / viac
  • Hľadáme: Naša škola príjme do pracovného ... / viac