Gymnázium sv. Cyrila a Metoda v Nitre

Prednáška s otcom Mariánom Kuffom

V stredu 26. októbra sa konala na našej škole prednáška s pánom farárom Kuffom, na ktorej sa zúčastnili všetky prvácke triedy, ôsmaci a deviataci. Marián Kuffa sa narodil 24.12. 1959 v Kežmarku a pôsobí ako rímskokatolícky kňaz v Žakovciach. Študoval v Nitre. Jeho záľuby sú horolezectvo, poľovníctvo, rybárstvo a v detsve aj karate.

 

Prednáška bola o vzťahoch medzi mladistvými. Varoval nás a poučil, ako by sa mali správať muži k ženám, a čo by si ženy nemali nechať dovoliť, že lásku musíme hladať z vnútra a nie z vonka, veď čo z krásnej misy keď je prázdna. Povedal nám o tom, akí by mali byť správni rodičia a aké povinnosti by sme si mali plniť my ako deti . Prehovoril nám všetkým do duše a pomohol pochopiť význam slova nedotknuteľnosť a pravá láska, že všetko má svoj čas, netreba sa nikam ponáhlať. Rozprával nám svoje zážitky z detstva, o svojej prvej láske. O tom ako stretol a zmenil životy neznámym ženám a mužom a pomohol im žiť lepší život ako doteraz.

Jeho prednáška bola veľmi zaujímavá a všetkých nás obohatila o niečo nové . Hovoril k nám  ako dobrý priateľ a to si vážime. Myslíme si, že na jeho prednáškach by sa malo zúčastniť viacero detí v našom veku. Budeme radi, ak nás znovu navštívi.

 

(text: Patrícia Mocňáková a Eva Tršková, 1.N/ foto: sr. Clarissa a sr. Margareta)

Novinky v kocke
  • Hľadáme učiteľa informatiky a matematiky p... / viac
  • Prajeme vám pekné prázdniny! Ak by ste n... / viac
  • Výsledky prijímacích skúšok do prímy (15. ... / viac
  • Hľadáme: Naša škola príjme do pracovného ... / viac