Tento školský rok sme mali naplánované dve besedy. To sme však netušili, že vyučovanie bude opäť prebiehať dištančne, čo nás však vôbec neodradilo. Skúsili sme besedy online.
Prvou z nich bola naplánovaná beseda o odpadoch. Skontaktovali sme sa s našou bývalou študentkou, Evkou Sádovskou, ktorá sa okrem finančných analýz venuje aj odpadom. Stretnutie bolo veľmi milé, podnetné – dozvedeli sme sa, koľko kilogramov odpadu vyprodukuje jeden človek, ako sme na tom s odpadom my – Slováci a ako môžeme eliminovať množstvo odpadu. Počas online stretnutie sme mali aj aktivity – či vieme vec, ktorú chceme vyhodiť, opätovne využiť. Boli sme milo prekvapení, keď sme zistili, že napríklad také ponožky sa môžu premeniť na masážne vankúšiky, „mojkáčikmi“, zvieratkami ...
viac
Dňa 10. marca 2021 sa konalo online dekanátne kolo Biblickej olympiády a naša škola ako jasný obhajca titulu nemohla chýbať. Náš tím (v zložení: Ľudmilka Kováčová III.N, Zuzka Adamcová IV.B a ja, ako tretí olympionik) čakal a ťažko sa pripravoval siahodlhý rok, kým nadišla jeho hodina. Ako píše apoštol Pavol: „Dobrý boj som bojoval, beh som dokončil...“, tak aj my sme tento malý boj úspešne dokončili a celkom s luxusným predstihom zvíťazili. Teraz nás čaká ťažší súboj, a to presne o mesiac v podobe diecézneho kola. Konkurencia bude silná (ako vždy). Preto sa nateraz lúčime, prosíme o modlitebnú podporu v zázemí a ideme naďalej skúmať Písmo. Zatiaľ zbohom.








