Gymnázium sv. Cyrila a Metoda v Nitre

Predseda predmetovej komisie:
Mgr. Alica Vontorčíková

Vyučujúci:
Mgr. Alica Vontorčíková

 

 

viac

Počas dištančného vyučovania sa študenti tretích ročníkov realizovali aj umelecky.
Popri informáciách o organizácii UNESCO si študenti vybrali pamiatku zo Slovenska alebo pamiatku svetového významu a vytvorili “propagačný materiál” – text a výtvarná realizácia vybranej pamiatky – použili rôzne techniky – maľba na textil, práca s legom, práca s papierom, počítačové techniky, 3D modely… vytvorili skvelé práce, ktoré si môžete v prílohe pozrieť!

viac

Vrámci spoznávania nových kultúr si septimáni počas UKL sami vybrali subkultúru, ktorú následne odprezentovali  ostatným. Je dôležité dodať, že si všetci prezentovanie nad mieru užili, precítili tému nielen oblečením, ale najmä zapálením pre rozličné vetvy a prúdy kultúrnych skupín. Najlepšie bolo, že vo výbere témy a jej spracovaní mal každý voľné ruky, a tak si vybral, čo je jeho srdcu najbližšie.

viac
19.10.2017
Móda na UKL

Šaty, sukne, topy, plášte, nohavice, rukavice, účesy, kabelky, doplnky..., všetko, čo nosíš spokojne a s noblesou, je “in”, toto všetko dotvára obraz o tebe! Móda je len slovo, ktoré nás môže zväzovať, tak sa odviaž a ukáž, že si originál!

Móda a životný štýl bola jedna z tém na hodinách UKL. To, že móda sa môže rýchlo meniť, dokazuje aj použitý materiál, z ktorého sú tieto modely vytvorené. Inšpirujte sa!

viac

Mnohí z nás sú fanúšikmi - futbalového mužstva, fandíme hokeju - hovorí sa v reklame..., dokonca sme fanúšikmi nejakého žánru, sci-fi alebo fantasy. A nie sme v tom sami, pretože takíto fanúšikovia, alebo ak chcete priaznivci sa združujú vo svojich kluboch a svoj voľný čas venujú napr. na organizovanie rôznych festivalov... a to všetko sa môžete dozvedieť aj na UKL a prípadne si aj vyrobiť "čiapku" z novinového papiera (bez použitia nožníc či lepidla), ktorá by našla svoje miesto v nejakom sci-fi alebo fantasy filme - tak ako to urobili študenti 3. A.

viac

Predmetová komisia výtvarnej výchovy a umenia a kultúry vyhlasuje výtvarnú súťaž z príležitosti 25. výročia založenia našej školy. Zapojiť sa môžu študenti všetkých ročníkov. Témy, ktoré vo svojich prácach môžete zobraziť:

-          portrét

-          krajina

-          voľná téma

viac
12.06.2015
UKL - 2.B

Máte pocit, že vonku tak trochu začína pražiť slnko? Ste zavalení učením a nemáte čas  ísť na nákupy do Rakúska? Nechce sa vám utrácať ťažko zarobené dukáty?

Máme pre vás riešenie!

viac

Práca Hanky Ščevíkovej z 1.B, ktorú vytvorila opäť k téme: Recyklácia.


Materiál, ktorý použila:
 - reklamné noviny (Kaufland, LIDL, ...)
 - odpadový kartónový papier
 - škrob s vodou
 - zvyšok roztrhnutého opasku
 - červená stuha
 - silikónové lepidlo

viac

V priloženej fotogalérii si môžete pozrieť tvorbu prvákov na tému Recyklácia.

 

Kto by mal prípadne záujem o niektoré hand made vyrobené recy-veci, môže sa obrátiť na šikovné dievčence z prvých ročníkov...:) 

(Info bez záruky)
 
 
 
 
 
 
 
 
A ešte takéto niečo sa podarilo :)

viac
Novinky v kocke
  • Milí uchádzači o 4-ročné štúdium na GCM, n... / viac
  •   2 % z dane  podporte naše gymnázium a ... / viac
  • Vážení rodičia, milí uchádzači o štúdium n... / viac
  • Zákonný zástupca (ZZ) má povinnosť doručiť... / viac
  • Hurá, postúpili sme do finále SAFI 2020 a ... / viac
  • Na našej škole sa dvaja kameramani Marek a... / viac