Gymnázium sv. Cyrila a Metoda v Nitre
07.08.2012
Fyzika

Predseda predmetovej komisie:

Mgr. Peter Kopček

 

Vyučujúci:

RNDr. Miroslava Jenisová, RNDr. Stanislav Kudlačák, Mgr. Anna Toporová

viac

Udržujme dobré vzťahy, rozvíjajme myseľ a naplňme úmysel, virtuálne sa spojme a fyziky sa nebojme, čaká nás adventný fyzikálny kalendár, ktorý pripravili nám známi UKF – kári z katedry Fyziky. Kto sa zo študentov našich zapojí, súťaž aj fyziku si osvojí, malé prekvapenie ho uloví. Čitajte nasledujúce riadky pozorne a klikajte denne vzorne , až do štedrého dňa.

viac

Na naliehanie Dominika zo sexty sme pokusne prihlásili našu školu do medzinárodnej súťaže Fyzikálny náboj, ktorá sa konala v Bratislave v piatok 4. novembra.

Môžeme konštatovať, že pokus sa celkom vydaril a chlapci zo sexty - Dominik Fronc, Jozef Čásar, Oliver Beláň a z druhej A - Ondrej Cvíčela a Tomáš Kuťka skončili v prvej polovici, t.j. na 19. mieste na Slovensku v kategórií Junior. Medzinárodne sme obsadili 34. miesto. 

(text: RNDr. M. Jenisová)

viac

          Tak toto je jedna z najčastejších otázok študentov na hodinách fyziky, keď ich učiteľ vyzve aby sa opýtali na niečo, čo ich zaujíma. Uspokojivá odpoveď na túto otázku žiaľ predpokladá hlbšie vedomosti ako sú tie, ktorými žiaci často disponujú. Ďalší problém je že z exkurzie do čiernej diery by sme sa len sotva mohli vrátiť späť do školských lavíc a preto sa radšej pokúsim vysvetliť o čo ide, a ukázať ako vyzerá čierna diera na tejto stránke.

 

viac
Novinky v kocke
  • Vážení rodičia a priaznivci našej školy! ... / viac
  • Spojená katolícka škola, Farská 19, 949 01... / viac
  • Spojená katolícka škola, Farská 19, 949 01... / viac
  • Spojená katolícka škola, Farská 19, 949 01... / viac
  •   2 % z dane  podporte naše gymnázium a ... / viac
  • Výberové konanie SKŠ Nitra Vyberove_konan... / viac