Gymnázium sv. Cyrila a Metoda v Nitre
22.06.2017
Bedminton 2017

Slovenský bedmintonový zväz internátnikov usporiadal dňa 20. júna 2017 turnaj o Zlatý nanuk. Desať dobre naladených tímov predviedlo,  ako by povedali naši českí bratia, "skvelou podívanou".

1. miesto: Martin Kocúr, sr. Mária Marthe

2. miesto: Dominik Štefánik, Matúš Remeň

3. miesto: Sebastián Kosír, Dávid Fedorko

Fotogaléria

(text: sr. Mária Marthe, foto: Katka Obertová)

viac

Posledné dni si to viacerí študenti museli poriadne odsedieť nad knihami. Telo stŕpnuté, nervy napnuté! Vyvetrať hlavu a rozhýbať svaly preto nebol zlý nápad. Otázka znela: Kam ísť ? Mesto majú obyvatelia internátu obehnuté snáď z každej strany, park trpí ťažkou inváziou drobcov do troch rokov a na veľký výlet peňaženka nepustí. Zrazu z nejakého kúta zaznelo: "Poďme k Drážovskému kostolíku! Od liečebáku to dáme za hoďku a ide sa skoro po rovinke. Ideálne pre nedeľných turistov v pondelkový večer!"

Fotogaléria

(text: sr. Mária Marthe, foto: Katka Obertová)

viac

Úryvok z textu z divadelnej hry Rok 4321 napísanej špeciálne pre intrákových tohtoročných absolventov v podaní divadelného súboru Big Mc Kártn.

Robot: Dobrý deň, vitajte v aplikácii GCM. Pre pokračovanie, zadajte bezpečnostný kód.

(žiak zadá kód)

Robot: Kód prijatý, vstup povolený. Zadajte vašu požiadavku

Žiak: Dnes je koľkého?

Robot: Dnes je 1. november, rok 4321, 19:40 stredovesmírneho času

Ak si želáte zistiť, čo je na obed, stlačte jednotku.

viac

V pondelok večer 13. februára 2017 sa roztancoval skoro celý internát. Maškarný ples dal priestor originálnym nápadom nejedného účastníka. A tak sa plesalo, tancovalo, maškarádilo až do hodiny, kedy sú obyvatelia Farskej ulice povinní zachovať nočný pokoj. Sme radi, že internát opäť dýchal skvelou náladou a tvorivosťou.

viac

Divadelná partia sa opäť s pastierskym elánom pustila do ľudovej veršovačky o starom bačovi, ktorý síce na sklonku svojho života skoro o rozum prišiel, no predsa sa dožil dňa, kedy na vlastné oči i hluché uši začul radostnú novinu o narodení krásneho Jezuliatka. Divadelníci hrali v pondelok 19.12.2016 pre žiakov z prímy a pre ZŠ druhý stupeň. Večer išli potešiť svojím predstavením ľudí vo väznici na Chrenovej. Myslím, že sa im to podarilo, veď harmonike a švárnym pastierom len málokto odolá.

Fotogaléria

(text: sr.Mária Marthe, foto: Martina Tomanová)

viac

6. decembra sa vybrala internátna divadelná partia do škôlky, aby deťom priniesla nielen niečo sladké pod zub, ale im aj zahrala príbeh o tom, ako sv. Mikuláš pomohol vydať sa trom sestrám, ktoré boli bez vena. Samozrejme, že príbehu nechýbal happy end, harmonika a poriadna veselica. A keď už bolo tak veselo, hralo sa neskôr viackrát aj v aténskej miestnosti pre deti zo ZŠ, ktoré sa veľmi spontánne a kreatívne zapájali do predstavenia. Sv. Mikuláš priniesol radosť malým i veľkým.

viac

Skôr ako začal seriózny život členov GCM, spestrili sme si zopár večerov spoločnými hrami a zábavou. 

Fotogaléria

viac

Parková hra

Nie párková ani mestská, ale tentokrát parková hra otestovala zručnosti nejedného internátnika.

Začiatkom nového školského roka bolo treba rozhýbať nielen hlavu a myseľ, ale aj letom rozmaznané telo. A keďže bola chuť užiť si viac zelene ako mesta, rozhodli sme sa presunúť mestskú hru do parku.

viac

Áno, čítate správne. Ak chce nováčik zapadnúť do internátneho klanu, musí zabojovať a hlavne prežiť.

Preverovacie skúšky si zobrali pod patronát starší kolegovia, ktorí so svojimi bohatými skúsenosťami prispeli k hladkému, miestami sladkému či kyslému priebehu úspešnej akcie. Tí, ktorí uspeli a boli imatrikulovaní, postupujú do ďalšieho kola, ktoré potrvá 4 až 5 rokov! Áno, opäť čítate správne. Veď internát si treba zaslúžiť! No nie?

viac

(rozhovor v pyžame, v žehliarni)

jemine, ty čo nemóžeš spať?

nie, len si žehlím šaty na ten rodičovský večer...

Čo? To je už dnes?

Nebodaj si zabudol?

...a kto má na to stále pamätať?...

Zato ja na to myslím stále. Už sa teším, keďsa skončia tie nekonečné nácviky na klavíri...

viac
Novinky v kocke
  • Prajeme vám pekné prázdniny! Ak by ste n... / viac