Gymnázium sv. Cyrila a Metoda v Nitre

Medzitriedny futbalový turnaj – mladší žiaci

Dňa 9.4.2013 sa vo veľkej telocvični uskutočnil medzitriedny futbalový turnaj nižšieho stupňa. Zúčastnili sa ho triedy prímy, sekundy a tercie. Tento turnaj sa na nižšom stupni konal prvýkrát.

Mužstvá mali ešte pred začatím turnaja poriadnu rozcvičku. V kolektíve prímy sa objavilo aj futbalovo veľmi šikovné dievča Dada Záhorská. Sekundu neustálym povzbudzovaním motivoval kapitán M. Štefanovič. Hráči tercie boli len v polovičnom počte a chýbal im aj najšikovnejší, kapitán A. Žitňák.

Hneď v prvých zápasoch bolo vidno, že triedy si nič nedarujú. Príma nastúpila v plnom počte so skvelými hráčmi v základe, no ani to nestačilo na ohromnú silu a výdrž sekundy, ktorá nadelila primanom 6 gólov. Po tomto výkone sa hráči sekundy zomkli a boli motivovaní vyhrať aj ďalšie zápasy, najmä tie s terciou. Boli neustále v pozore aj v obrane aj v útoku, čo ostatným robilo nemalé problémy. Dali najviac gólov a zároveň najmenej dostali a tým si vybojovali prvé miesto v turnaji.

Najlepším strelcom turnaja sa stal F. Farkaš (tercia) so 6 gólmi.