Gymnázium sv. Cyrila a Metoda v Nitre

Atletika SŠ 2018

Atletický štadión Stavbár aj tento rok hostil spojené okresné a krajské majstrovstvá v atletike žiakov a žiačok SŠ. Naša škola tam samozrejme nechýbala. A veru, neboli sme len do počtu. V niektorých disciplínach sme dýchali na chrbát najlepším, o čom svedčia viaceré umiestenia na hranici oceňovaných a zaknihovali sme aj pekné pódiové umiestnenia.

 

Z hraničných spomeniem 4. miesto za skok do diaľky pre Chiaru Buttafogo, ktorá v konečnom poradí obsadila na kraji krásne 6. miesto. Rovnaké garde si Chiara odkrútila aj v behu na 100m a odnáša si 4. miesto za okres a celkové 6. miesto v kraji.

Podobne sa darilo Ivanovi Gajdošovi, ktorý vyhral oba svoje rozbehy na 100 aj 400m. No nakoniec to v silnej konkurencii na medailu nestačilo. V behu na 100m obsadil výborné 8.miesto v kraji a v behu na 400m perfektné 4. miesto v okrese aj kraji. Za pódiovým umiestneným zaostal o 0,33s.

Našimi najúspešnejšími sa stali vytrvalci, čerstvý prváci. V behu na 1500m uhájila naše farby Zuzka Hroššová, ktorá obsadila 2.miesto na okrese a v celkovom poradí je 3. najlepšia v kraji.

Z chlapcov nás v behu na 3000m podržal Ján Šiška, ktorý sa umiestnil v okrese na 3.mieste a v celkovom poradí je 6. najlepší v kraji. K umiesteniu a skvelému výkonu gratulujeme !

Deň to bol náročný. Športovci z celého kraja podávali výkony na hranici svojich možnosti, no niekedy si našli svoje meno v strede či na konci výsledkovej listiny. Tento scenár neobišiel ani niektorých z nás, ale zúfať netreba.

Ako hovoril sv. Ignác : „Lepšie je očakávať pochybný výsledok, ale po zrelej úvahe, ako úspechy, ktorým predchádzala ľahkomyseľnosť“.

Fotogaléria

(text, foto : Mgr. Jaroslav Votoček)

Novinky v kocke
  •   R O Z V R H   23. máj 2018  (streda)  ... / viac
  • Výsledky prijímacích skúšok do 8-ročného a... / viac
  • Ideš študovať do BA a chceš bývať medzi ml... / viac
  • Dňa 25. mája 2018 sa bude opäť tu v Nitre ... / viac
  • Trenčín – Duchovné cvičenia / viac
  • Platnosť Preukazu ISIC/EURO26 v doprave je... / viac