Gymnázium sv. Cyrila a Metoda v Nitre

Saluti da La Traccia!

Dňa 26.2.2016 v čase, keď u nás na Slovensku boli jarné prázdniny, sme my traja – Hanka, Monika a Damián – študenti II.B, odišli lietadlom na takmer mesačný študijný pobyt do Talianska.

Hneď po príchode nás talianski priatelia milo privítali, ukázali nám školu "La Traccia" v Calcinate (pri meste Bergamo na severe Talianska) a odovzdali nás rodinám, u ktorých budeme najbližšie dni bývať.

Prvý večer s rodinami si každý z nás užil, nastala veľká zmena – už nie slovenčina, ale taliančina… Na ďalší deň ráno, teda v sobotu, sme šli do školy :) Znie to možno zvláštne, ale tu chodia do školy i v sobotu. Jediný voľný deň je nedeľa.

Prvé dojmy zo školy boli skvelé, videli sme hneď na prvý pohľad veľa rozdielov medzi našou školou a školou tu v Taliansku. Vedeli ste napríklad, že ich vyučovacia hodina trvá 55 minút ? Alebo že majú len jednu prestávku (10 minútovú) a to až po tretej hodine? Avšak každý deň všetci končia v rovnakom čase o 13:00. Ďalší rozdiel, ktorý sme si hneď všimli: ich gymnázium sa rozdeľuje na tri odlišné smery – prírodovedné, umelecké a jazykové. My však máme samostatný rozvrh, a tak niektoré hodiny trávime s triedou zameranou na prírodovedný smer a niektoré hodiny s jazykovou triedou.

V utorok popoludní sme si spravili prvý spoločný výlet do Crusone. Maličké mestečko v údolí zasnežených hôr. Pozreli sme si výstavu ikôn z viacerých kútov sveta, navštívili sme kostoly a poprechádzali sme sa typickými talianskymi uličkami.

A dnes, ako každý iný deň, sme v škole a učíme sa s našimi talianskymi priateľmi :)

Ci vediamo 21 marzo :)

(text a foto: „taliani“)

Novinky v kocke
  • Hľadáme učiteľa informatiky pre Gymnázium ... / viac
  • Prajeme vám pekné prázdniny! Ak by ste n... / viac
  • Výsledky prijímacích skúšok do prímy (15. ... / viac
  • Hľadáme: Naša škola príjme do pracovného ... / viac