Gymnázium sv. Cyrila a Metoda v Nitre

A slovo bolo u Boha 2017

Na počiatku bolo Slovo...

A Slovo bolo u Boha a to Slovo bolo Boh...

Vo štvrtok 23. novembra sa rozhodla trojica našich žiakov Dorota Jozeková (sekunda) Lea Galová (II.A) a Dominik Pecho (III.A) zobrať si „deň voľna“ od náročného učenia a školy, aby sa obohatili aj v trochu inom smere.

 

Po náročnom prehrabávaní sa všemožnými básňami a textami sme našli práve tie, ktoré dokonale vystihovali to, čo sme chceli porotcom a ľuďom sediacim v hľadisku prostredníctvom slov nami vybratých autorov a našich pocitov povedať. Po rozhodnutí našich profesorov, že sme celkom súci a hanbiť sa za nás nebudú, sme sa vybrali do Topoľčian. Po svätej omši plnej povzbudzujúcich myšlienok a momentov sme spolu s deťmi a študentmi z celého Nitrianskeho kraja chceli predať ľuďom tam prítomným správu o Bohu prostredníctvom našich prednesov. Čo nás však potešilo na duši najviac bolo, že po dlhom a namáhavom dni plnom mnohých pekných prednesov a zážitkov sme mohli našej škole poslať veľmi potešujúcu a radostnú správu. My dvaja - Lea Galová a Dominik Pecho - sme totiž zistili, že v prednese kresťanskej poézie a prózy sme s Božou pomocou získali prvenstvo a našu škole budeme môcť ako víťazi svojich kategórií reprezentovať aj v celoslovenskom kole, ktoré sa bude konať v Bratislave.

Držte palce a myslite na nás v modlitbách!

Fotogaléria

(text: Lea Galová)

Novinky v kocke
  • Hľadáme učiteľa informatiky pre Gymnázium ... / viac
  • Prajeme vám pekné prázdniny! Ak by ste n... / viac
  • Výsledky prijímacích skúšok do prímy (15. ... / viac
  • Hľadáme: Naša škola príjme do pracovného ... / viac