Gymnázium sv. Cyrila a Metoda v Nitre

V kňazskom seminári z nemeckého semináru

Keď nám sestra Clarissa povedala, že máme možnosť ísť do kňazského seminára počas semináru z nemčiny, neváhali sme. Preto sme sa v stredu (28.9.2016) zúčastnili zaujímavého nemeckého výkladu o kňazskom seminári. Niektorým z nás boli tieto priestory známe a pre niektorých to bola prvá návšteva tohto miesta. Touto zaujímavou budovou nás sprevádzal rektor kňazského seminára Mons.ThDr. Pavol Zahatlan, PhD., ktorý nás ohúril svojou nemčinou. Sprvoti sa bál, že mu nebudeme rozumieť, ale my sme sa nedali zahanbiť.

 

Síce sme boli „mnohopočetná“ skupina (7 ľudí), predsa prehliadka týchto miest bola pre nás fascinujúca. Naša prehliadka nemala konca kraja ... čo to znamená ?? Pôvodná doba trvania – 1 hodina = 60 minút ... Skutočná doba trvania – 1 hodinu a 15 minút = 75 minút ... Naja, das kann passieren :) ...

Okrem iného sme mali možnosť nahliadnuť do nových priestorov GCM internátu a vynovenej kuchynky (je krajšia ako na intráku na Farskej).

Ďakujeme sestre Clarisse, že nám spríjemnila hodinu semináru a zobrala nás von. A veľká vďaka patrí rektorovi kňazského seminára Mons.ThDr. Pavol Zahatlan, PhD. za jeho čas a ochotu previesť nás múrmi týchto monumentov Nitry! Danke schön!

 

(text: Hanka Sladečková, Maťa Tomanová, IV.A/ foto: sr. Clarissa)

Novinky v kocke
  • Prajeme vám pekné prázdniny! Ak by ste n... / viac
  • Výsledky prijímacích skúšok do prímy (15. ... / viac
  • Hľadáme: Naša škola príjme do pracovného ... / viac