Gymnázium sv. Cyrila a Metoda v Nitre

Wien ist „in“

Dňa 9.10. 2014 sa pár vyvolených jedincov zúčastnilo tradičného výletu do Viedne. Cesta autobusom nám ubehla rýchlo aj vďaka našej výrečnosti a výrečnosti našich spolusediacich.

Prvé, čo sme navštívili, bol zámok „Belvedere“, kde nás ohromili fantastické diela od známych umelcov (G.Klimt, O.Kokoschka, E.Schiele, ...). Blúdiaci uličkami (aspoň tak sa nám zdalo) sme sa dostali ku starému románskemu kostolíku s názvom „Ruprechtskirche“. Od neho sme zamierili do kostola „Maria am Gestade“ (Mária na brehu). Pozreli sme si aj gigantický „Judendenkmal“ (pamätník pre židovské obete v koncentračných táboroch). Na koniec dňa úplne unavení a zničení po mestskej hre (kde sme mali hľadať určité mista a ulice a taktiež „šprechovať“) sme sa vybrali do „Winterpalais des Prinzen Eugen von Savoyen“. Trošku smutní z toho, že tam nie sú nijaké stoličky, a že miestnosti sú prázdne (lebo ich reštaurovali) sme sa vybrali domov. Náladu nám to však nepokazilo.

Psychicky a fyzicky vyčerpaní (od chodenia a množstva zážitkov) sme sa nahrnuli do autobusu. A verte či nie, napriek tomu sme nezaspali (podaktorí) a celú cestu sme sa rozprávali a žasli nad skvostami Viedne.

Vyhodnotenie mestskej hry

Galéria

(text: Katarína Vargová, II.A)

Novinky v kocke
  • Vážení uchádzači o bilingválne štúdium na ... / viac