Gymnázium sv. Cyrila a Metoda v Nitre

Deti z kenských ulíc

Nie každý človek má tú odvahu odísť do cudzej krajiny slúžiť deťom na ulici. Na našu školu v stredu zavítal hosť, ktorý takéto niečo vyskúšal na vlastnej koži. Bývalá študentka sociológie na UKF, Zuzana Vajayová, bola pol roka na misii v hlavnom meste Kene, Nairobi, kde jej úlohou bolo pomáhať deťom z ulice opäť sa začleniť do spoločnosti cez pobyt v rehabilitačných centrách.

Takýchto detí je v Keni na ulici asi 60 000. Ako nám sama povedala, človek sa musí niekedy odosobniť od svojej práce, pretože aj keby ako veľmi chcel, nie je možné zachrániť všetky deti. Prezentácie sa v stredu 27.5.2015 zúčastnili študenti III.B v rámci hodiny kresťanskej etiky.

(text a foto: PaedDr. Richard Gurbicz)

Novinky v kocke
  • Prajeme vám pekné prázdniny! Ak by ste n... / viac
  • Výsledky prijímacích skúšok do prímy (15. ... / viac
  • Hľadáme: Naša škola príjme do pracovného ... / viac