Gymnázium sv. Cyrila a Metoda v Nitre

Návšteva z Írska

Počas pondelkového rána 13.2. 2017 sa v dave študentov pred dverami nášho GCM-ka objavil Niall z ďalekého Írska. Svojou prítomnosťou na našej škole nás potešil už po druhýkrát. Tentoraz s nami strávil celý predprázdninový týždeň. Hneď na úvod si pre nás pripravil zaujímavú prezentáciu, počas ktorej predstavil seba i svoju rodnú krajinu. Na jeho prejav a optimistickú náladu sa tešili nielen priaznivci angličtiny a gymnaziálna aula sa čoskoro v pravidelnom intervale zapĺňala vlnami zvedavých študentov.

 

Na ďalší deň spoločne s nami oslávil sviatok sv. Cyrila a Metoda. Zúčastnil sa na svätej omši, ktorú slúžil bývalý študent našej školy, terajší novokňaz, páter Peter Hegyi a dokonale zapadol do radu našich miništrantov.

V stredu sme mali možnosť privítať ho aj v našej internátnej kaplnke, kde sme sa spoločne stretli pri modlitbe anglického ruženca. Jednotlivé tajomstvá radostného ruženca nám priblížil svojimi milými slovami.

Svoju návštevu zaklincoval vo štvrtok účasťou na programe, ktorý si špeciálne preňho pripravila 2.A a štvrtáčky. Predstavili sme mu bližšie našu školu a tiež kúsok zo slovenskej kultúry. Dievčatá sa ako typické slovenské devy navliekli do krojov a predviedli folklórne tance a spevy. Naša milovníčka slovenského folklóru Miriam priniesla dokonca aj gajdy. Chalani zasa využili svoje kulinárske schopnosti a uvarili našu tradičnú slovenskú špecialitu – bryndzové halušky.

Veríme, že sa mu u nás páčilo a čoskoro k nám opäť zavíta.

Fotogaléria

(text: Marieta Koleková, foto: Marcel Meluš, Dominik Pecho)

Novinky v kocke
  • Zverejňujeme poradie uchádzačov o VŠEOBECN... / viac
  • Zverejňujeme poradie uchádzačov o 5-ročné ... / viac
  • Prijímacie skúšky na osemročné vzdelávacie... / viac
  • Na základe rozhodnutia Ministerstva školst... / viac
  • V školskom roku 2019/2020 maturujú všetci ... / viac
  • Informácie k ústnym maturitám 2020 O post... / viac