Gymnázium sv. Cyrila a Metoda v Nitre

Anglický ruženec 2018

V modlitbe ruženca nás Panna Mária pozýva, aby sme sa aspoň na pár minút stíšili a priblížili sa s láskou a dôverou k Ježišovi. 
 
Ako je to na našej škole zvykom, aj tento rok sme sa v jesennom období, konkrétne 27. novembra, stretli v internátnej kaplnke, aby sme prijali Máriino pozvanie a pomohli jej zachrániť duše zomrelých, ktorí stále čakajú na to, kedy sa dostanú do Nebeského Kráľovstva.

 

Modlitbu v anglickom jazyku viedol páter Tomáš a bola sprevádzaná spevom a krátkymi zamysleniami k jednotlivým desiatkom. Boli vítaní aj tí, ktorí si neboli svojou angličtinou takí istí. Na pomoc im slúžila prezentácia s anglickými textami modlitieb.
 
S radosťou a pokojom v srdci, načerpaní novou silou sme sa potom všetci pobrali domov.
 
 
(text: Emma Ferraj, foto: Ing. Iveta Raškovičová)
Novinky v kocke
  • Hľadáme učiteľa informatiky a matematiky p... / viac
  • Prajeme vám pekné prázdniny! Ak by ste n... / viac
  • Výsledky prijímacích skúšok do prímy (15. ... / viac
  • Hľadáme: Naša škola príjme do pracovného ... / viac