Gymnázium sv. Cyrila a Metoda v Nitre

Dievča z tohto videa by o jej úspechu určite neinformovala na školskej web-stránke a radšej by v skromnosti nikomu nepovedala, čo sa jej podarilo. Našťastie má na našej škole aj mladšieho brata Damiána, vďaka ktorému sme sa to dozvedeli. Animátorom roka 2015 je Ingrid Königová - študentka zo 4.B nášho gymnázia sv. Cyrila a Metoda.

viac

V piatok trinásteho (13.6. 2014) sme sa zúčastnili vyhodnotenia okresných kôl predmetových olympiád. Pozvanie dostali štyria najšikovnejší študenti: Dominik Fronc, Andrej Žitňák, Anna Miklášová a Lucia Görögová. 

viac

Je to už sedem rokov, čo sa pravidelne zapájam do vedomostnej a literárnej súťaže s názvom Lidice pro 21. století. Súťaž je určená mládeži z celého sveta vo veku 10 – 19 rokov. Jej cieľom je prispieť k zachovaniu pamiatky občanov českej obce Lidice, vypálenej 10. júna 1942, a zároveň prehĺbiť vedomosti mladej generácie o udalostiach 2. svetovej vojny. Súťaž prebieha prostredníctvom internetu a je rozdelená do dvoch kôl.

viac

Dňa 20.5 sme sa zúčastnili okresného kola v atletike. Súťažili sme 11-ti v rôznych atletických disciplínach. Dostali sme občerstvenie a na programe boli spoločné štafety. Prvé miesto si “nezvyčajne” zaobstaralo športové gymnázium a naši chalani (Beláň, Šabík, Bujdák, Štank) si aj vďaka poctivým tréningom na hodinách TŠV získali pekné 3. miesto časom 32,22 s. Od prvého miesta ich delila necelá sekunda.

viac

Športová hala Olympia hostila v sobotu 7. júna otvorené majstrovstvá Slovenska v štýloch K1 (kickbox) a MMA. Scorpio Fight Club Nitra reprezentoval aj náš žiak Cyril Pažitný, ktorý vo svojej váhovej kategórií skončil pred bránou finále, keď ho lekári kvôli natrhnutému úponu na kolene nepustili do ringu.

Skončil teda na celkovom druhom mieste a obhájil titul vicemajstra Slovenska spred roka.

 

(text: Mgr. Jaroslav Votoček)

 

 

 

viac

Marek Gajdoš, žiak triedy sexta, sa dočkal. Za svoje výborné športové výsledky v hokejbale bol nominovaný do reprezentačného družstva Slovenska  na blížiace sa  Majstrovstvá sveta juniorov v hokejbale. Tie sa budú konať v dňoch 24. – 29. júna 2014 v Bratislave, kde pôjdeme Mareka osobne povzbudiť. 

Marekovi gratulujeme a budeme držať palce nielen jemu, ale celému nášmu družstvu a veríme v postup do finále.

(text: Mgr. Jana Mitošinková)

 

 

 

viac

Ako sme vás už pred časom informovali, Michal Porubský sa stal jednoznačným víťazom krajského kola programátorskej súťaže Zenit a bude našu školu reprezentovať aj na celoslovenskom kole. Viac sa dočítate v tomto článku.

V posledných dňoch dorazila do školy aj jeho cena a diplom. Ešte raz srdečne gratulujeme !

(admin)

viac

Minulý školský rok sa nám podaril husársky kúsok – zisk titulu majstrov okresu v basketbale chlapcov SŠ. Keďže väčšinu družstva tvorili maturanti, tak sme vedeli, že obhájenie titulu v tomto školskom roku bude veľmi náročné. Ale my sa nikdy NEVZDÁVAME.

Tak sme hneď od septembra nastúpili cestu tréningov za obhajobou nášho titulu. Ranné vstávanie (chalani si ho vybrali dobrovoľne, aj keď to tak nevyzeralo) a buchotanie lôpt sa rozliehalo telocvičňou od skorého rána. Začínali sme, ako sa vraví, od podlahy. Niekedy nás prišiel pozrieť aj extréner Rasťo a v poslednej fáze sme si privolali na pomoc nám už známeho Igora (ďakujeme obom za cenné rady a veríme, že spolupráca bude pokračovať aj ďalej :)).

 

viac

Súťaž vznikla z iniciatívy Európskej komisie pre jazykové vzdelávanie v roku 2005. Jej hlavným cieľom je oceniť jednotlivcov, ktorí dosiahli pozoruhodné výsledky a úspechy vo výučbe cudzích jazykov.

V tomto roku získala tento titul naša lektorka

Mrs. Mary Šabíková

Toto významné ocenenie je úspechom nielen jej ako osoby, ale i celej našej školy.

Srdečne blahoželáme.

viac

Družstvo dievčat získalo koncom školského roka 2012/2013 na Majstrovstvách Slovenska v orientačnom behu strieborné medaily. Viac sa dozviete v článku tu. Gratulujeme !

viac
Novinky v kocke
  • Vážení rodičia a priaznivci našej školy! ... / viac
  • Spojená katolícka škola, Farská 19, 949 01... / viac
  • Spojená katolícka škola, Farská 19, 949 01... / viac
  • Spojená katolícka škola, Farská 19, 949 01... / viac
  •   2 % z dane  podporte naše gymnázium a ... / viac
  • Výberové konanie SKŠ Nitra Vyberove_konan... / viac