Gymnázium sv. Cyrila a Metoda v Nitre

Technické sympózium 2019

V pondelok sa konalo v aténskej miestnosti technické sympózium. Z prieskumu uplatnenia našich absolventov vyplynulo, že veľká časť si vyberá štúdium v oblasti STEM (science, technology, engineering, mathematics). Podujatie malo za cieľ túto oblasť podporiť a ukázať v inom svetle.

 

Prednášajúcich bolo niekoľko. Náš absolvent Jaro Noskovič (zamestnanec CVTI) hovoril o pozorovaní vesmíru. Začal v praveku a skončil v prítomnosti. Fascinujúce bolo nielen to, aký pokrok ľudstvo dosiahlo v pozorovaní objektov, ktoré sa od nás nachádzajú niekoľko svetelných rokov, ale aj to, akým spôsobom Jaro prednášal.

Július Jenis hovoril o 3D tlači a CNC strojoch, s ktorými sa môžete stretnúť aj na jeho krúžku v našej škole.

Michal Rábek, hviezda GCM, predstavil svoj prototyp „motorčekových“ slnečných kolektorov, ktoré sa otáčajú za zdrojom svetla. Výborný nápad, veľa práce ZA aj PRED ním a skvelé prezentovanie. Vďaka, Miško.

Poslednou prednášajúcou bola pani docentka z Bratislavy, Beáta Stehlíková. Hovorila o analýze sociálnych sietí, o algoritmoch, ktoré dokážu na základe vstupných dát identifikovať dôležitého člena či predpovedať rozpad alebo maximalizovať prietok v potrubí.

Unavené a vyčerpané publikum následne nasmerovalo svoje kroky do suterénu.

Vďaka všetkým kolegom (na čele s RNDr. M. Jenisovou), ktorí sa pričinili o bezproblémový chod tohto podujatia. Vďaka aj študentom, ktorí prišli a boli prítomní aj duchom, nielen telom.

Fotogaléria

(text: Mgr. Vladimír Ondrejka)

Novinky v kocke
  • Milí uchádzači o 4-ročné štúdium na GCM, n... / viac
  •   2 % z dane  podporte naše gymnázium a ... / viac
  • Vážení rodičia, milí uchádzači o štúdium n... / viac
  • Zákonný zástupca (ZZ) má povinnosť doručiť... / viac
  • Hurá, postúpili sme do finále SAFI 2020 a ... / viac
  • Na našej škole sa dvaja kameramani Marek a... / viac