Gymnázium sv. Cyrila a Metoda v Nitre

Z DENNÍKA LODNÉHO KAPITÁNA

21.10.2016 - Piatok

16:15 SEČ (Stredoeurópskeho času)
Na palubu bielo-modrej lode GCM nastúpilo 23 nováčikov námornej pechoty na čele s veliacou dôstojníčkou Šimkovou. Počas prijímania medzi ostatných členov posádky preukázali svoju odvahu, zdatnosť a vytrvalosť. Zniesli výživnú masku z modrej kyslej smotany, zložili sľub vernosti a oddanosti ideálom Kvarty (nasľubovali hory, doly, no uvidíme, či to neurobili iba zo strachu o miesto na lodi) a za odmenu dostali praktickú a zároveň dekoratívnu pomôcku do domácnosti - štipec s ich vlastným menom vo farbách flotily.

 

16:45 SEČ
Po oficiálnom prijatí do kruhov GCM sa začali hry na pobavenie ľudu. Prvý bol príbeh z námorníckeho prostredia, pokračovalo sa lovením jabĺk, balónovou naháňačkou, šľahaním bielkov a posledná hra niesla názov Žralok - plavčík.

17:45 SEČ
Upravením paluby a kapitánskeho mostíka sa začal čas zábavy, hudby a tanca. Nikoho nebolo treba dvakrát prosiť, všetci sa hneď hýbali a skákali do rytmu piesní. Každý jeden by si za svoj výkon a tanečné kreácie zaslúžil titul „Parketový lev.“

18:20 SEČ
Tancovanie sa muselo prerušiť z dôvodu tak dlho očakávanej tomboly. Pripravených bolo 23 hodnotných cien, ako napríklad „Notebook značky TESCO“ (poznámkový blok), „Teplý kamarát“ (termohrnček),„ Bravčové na peňázoch“ (pokladnička) či „Luxusná dekorácia do interiéru aj exteriéru“ (ozdobné tekvičky). Nechýbala ani cena útechy - montérky.

18:40 SEČ
Zábava pokračovala a nezastavila sa až do hlbokej noci (20:00). Palubovka dostala zabrať, všetci námorníci tancovali svorne, čo im sily stačili a občas sa k tejto poskakujúcej mase ľudí pridal aj veliaci nováčikov - p. profesorka Šimková.

Takže milí prímani,
držíme palce pri vašej plavbe a želáme vám, aby ste sa neutopili v mori povinností :)

Vitajte na palube !

Fotogaléria

(text a foto: kvarta)

Novinky v kocke
  • Hľadáme učiteľa informatiky a matematiky p... / viac
  • Prajeme vám pekné prázdniny! Ak by ste n... / viac
  • Výsledky prijímacích skúšok do prímy (15. ... / viac
  • Hľadáme: Naša škola príjme do pracovného ... / viac