Gymnázium sv. Cyrila a Metoda v Nitre
19.10.2017
Móda na UKL

Šaty, sukne, topy, plášte, nohavice, rukavice, účesy, kabelky, doplnky..., všetko, čo nosíš spokojne a s noblesou, je “in”, toto všetko dotvára obraz o tebe! Móda je len slovo, ktoré nás môže zväzovať, tak sa odviaž a ukáž, že si originál!

Móda a životný štýl bola jedna z tém na hodinách UKL. To, že móda sa môže rýchlo meniť, dokazuje aj použitý materiál, z ktorého sú tieto modely vytvorené. Inšpirujte sa!

viac

Predseda predmetovej komisie:
Mgr. A. Vontorčíková

Vyučujúci:
Mgr. Alica Vontorčíková

 

 

viac

Mnohí z nás sú fanúšikmi - futbalového mužstva, fandíme hokeju - hovorí sa v reklame..., dokonca sme fanúšikmi nejakého žánru, sci-fi alebo fantasy. A nie sme v tom sami, pretože takíto fanúšikovia, alebo ak chcete priaznivci sa združujú vo svojich kluboch a svoj voľný čas venujú napr. na organizovanie rôznych festivalov... a to všetko sa môžete dozvedieť aj na UKL a prípadne si aj vyrobiť "čiapku" z novinového papiera (bez použitia nožníc či lepidla), ktorá by našla svoje miesto v nejakom sci-fi alebo fantasy filme - tak ako to urobili študenti 3. A.

viac

Predmetová komisia výtvarnej výchovy a umenia a kultúry vyhlasuje výtvarnú súťaž z príležitosti 25. výročia založenia našej školy. Zapojiť sa môžu študenti všetkých ročníkov. Témy, ktoré vo svojich prácach môžete zobraziť:

-          portrét

-          krajina

-          voľná téma

viac
12.06.2015
UKL - 2.B

Máte pocit, že vonku tak trochu začína pražiť slnko? Ste zavalení učením a nemáte čas  ísť na nákupy do Rakúska? Nechce sa vám utrácať ťažko zarobené dukáty?

Máme pre vás riešenie!

viac

Práca Hanky Ščevíkovej z 1.B, ktorú vytvorila opäť k téme: Recyklácia.


Materiál, ktorý použila:
 - reklamné noviny (Kaufland, LIDL, ...)
 - odpadový kartónový papier
 - škrob s vodou
 - zvyšok roztrhnutého opasku
 - červená stuha
 - silikónové lepidlo

viac

V priloženej fotogalérii si môžete pozrieť tvorbu prvákov na tému Recyklácia.

 

Kto by mal prípadne záujem o niektoré hand made vyrobené recy-veci, môže sa obrátiť na šikovné dievčence z prvých ročníkov...:) 

(Info bez záruky)
 
 
 
 
 
 
 
 
A ešte takéto niečo sa podarilo :)

viac

Prvú úlohu na zoznámenie a rozbeh hodín UKL zvládli prváci na jednotku – výtvarné, estetické, dekoratívne, netradičné.... nech akýkoľvek prívlastok dáme týmto menovkám, sú jednoducho zaujímavé!

 

viac

Pozrite si umelecké dielka, ktoré vznikli na hodinách Umenia a kultúry – v rámci hodín Fantasy v umení.

Autori (študenti 3.A triedy) pracovali s materiálom, ktorý je dostupný skoro v každom čase. Noviny, ktoré slúžia ako zdroj informácií, nemusia zákonite skončiť v odpadkovom koši, ale poslúžia ako materiál na ďalšie spracovanie.

Úlohou študentov bolo vytvoriť pokrývku hlavy – čiapka, klobúk, prilba atď., ktoré by mohli byť použité napr. vo fantasy filme. Táto práca si vyžadovala veľké odhodlanie, zanietenie, fantáziu a v neposledom rade aj zručnosť, pretože pri práci nemohli byť použité žiadne iné materiály alebo pracovné nástroje – lepidlo, lep. páska či nožnice.

Posúďte, ako sa s týmto materiálom "zahrali" tretiaci.

viac

Tematické okruhy z predmetu Umenie a kultúra na maturitnú skúšku v školskom roku 2012/2013

 

1. Svet kultúry. Kultúrna tradícia. Kultúrna identita.

2. Štruktúra kultúry. Funkcie kultúry.

3. Kultúrne vrstvy. Populárna kultúra. Masová kultúra.

4. Tzv. vysoká a tzv. nízka kultúra.

5. Ľudová kultúra.

viac
Novinky v kocke