Gymnázium sv. Cyrila a Metoda v Nitre

Predseda predmetovej komisie:
Mgr. A. Vontorčíková

Vyučujúci:
Mgr. Alica Vontorčíková

 

 

viac

Mnohí z nás sú fanúšikmi - futbalového mužstva, fandíme hokeju - hovorí sa v reklame..., dokonca sme fanúšikmi nejakého žánru, sci-fi alebo fantasy. A nie sme v tom sami, pretože takíto fanúšikovia, alebo ak chcete priaznivci sa združujú vo svojich kluboch a svoj voľný čas venujú napr. na organizovanie rôznych festivalov... a to všetko sa môžete dozvedieť aj na UKL a prípadne si aj vyrobiť "čiapku" z novinového papiera (bez použitia nožníc či lepidla), ktorá by našla svoje miesto v nejakom sci-fi alebo fantasy filme - tak ako to urobili študenti 3. A.

viac

Predmetová komisia výtvarnej výchovy a umenia a kultúry vyhlasuje výtvarnú súťaž z príležitosti 25. výročia založenia našej školy. Zapojiť sa môžu študenti všetkých ročníkov. Témy, ktoré vo svojich prácach môžete zobraziť:

-          portrét

-          krajina

-          voľná téma

viac
12.06.2015
UKL - 2.B

Máte pocit, že vonku tak trochu začína pražiť slnko? Ste zavalení učením a nemáte čas  ísť na nákupy do Rakúska? Nechce sa vám utrácať ťažko zarobené dukáty?

Máme pre vás riešenie!

viac

Práca Hanky Ščevíkovej z 1.B, ktorú vytvorila opäť k téme: Recyklácia.


Materiál, ktorý použila:
 - reklamné noviny (Kaufland, LIDL, ...)
 - odpadový kartónový papier
 - škrob s vodou
 - zvyšok roztrhnutého opasku
 - červená stuha
 - silikónové lepidlo

viac

V priloženej fotogalérii si môžete pozrieť tvorbu prvákov na tému Recyklácia.

 

Kto by mal prípadne záujem o niektoré hand made vyrobené recy-veci, môže sa obrátiť na šikovné dievčence z prvých ročníkov...:) 

(Info bez záruky)
 
 
 
 
 
 
 
 
A ešte takéto niečo sa podarilo :)

viac

Prvú úlohu na zoznámenie a rozbeh hodín UKL zvládli prváci na jednotku – výtvarné, estetické, dekoratívne, netradičné.... nech akýkoľvek prívlastok dáme týmto menovkám, sú jednoducho zaujímavé!

 

viac

Pozrite si umelecké dielka, ktoré vznikli na hodinách Umenia a kultúry – v rámci hodín Fantasy v umení.

Autori (študenti 3.A triedy) pracovali s materiálom, ktorý je dostupný skoro v každom čase. Noviny, ktoré slúžia ako zdroj informácií, nemusia zákonite skončiť v odpadkovom koši, ale poslúžia ako materiál na ďalšie spracovanie.

Úlohou študentov bolo vytvoriť pokrývku hlavy – čiapka, klobúk, prilba atď., ktoré by mohli byť použité napr. vo fantasy filme. Táto práca si vyžadovala veľké odhodlanie, zanietenie, fantáziu a v neposledom rade aj zručnosť, pretože pri práci nemohli byť použité žiadne iné materiály alebo pracovné nástroje – lepidlo, lep. páska či nožnice.

Posúďte, ako sa s týmto materiálom "zahrali" tretiaci.

viac

Tematické okruhy z predmetu Umenie a kultúra na maturitnú skúšku v školskom roku 2012/2013

 

1. Svet kultúry. Kultúrna tradícia. Kultúrna identita.

2. Štruktúra kultúry. Funkcie kultúry.

3. Kultúrne vrstvy. Populárna kultúra. Masová kultúra.

4. Tzv. vysoká a tzv. nízka kultúra.

5. Ľudová kultúra.

viac
31.07.2012
Z hodín UKL

Junk – art je naozaj umenie!

Predstavujeme vám práce študentov nášho gymnázia. Môžeme ich pokojne nazvať umelecké diela, pretože oni takými skutočne sú. Študenti inšpirovaní rôznymi európskymi výtvarníkmi sa svojej úlohy zhostili veľkolepo. Naozaj to nie je prehnané konštatovanie, pretože rôznorodé materiály, ktoré by za iných okolností skončili v odpadkových košoch, našli pomocou zručných rúk uplatnenie a užili si „svoju hodinku slávy“. Počas fotenia týchto diel sme sa nemohli vynadívať a vynačudovať, čo za rôznorodé materiály si študenti vybrali na zhotovenie ozdôb do vlasov, brošní, náušníc, náramkov... Okuliare sú naozaj výnimočné, pokiaľ si ich zlepíte lepiacou páskou, no a keď sme pri tej páske... aj peňaženka z nej nie je na zahodenie :). Stará magnetofónová páska ako spona na opasku je tiež originálny nápad a poteší každého, kto má zmysel pre retro štýl. Tieto fotografie vám priblížia, že niekedy aj v škole môže byť zábava!

 

viac
Novinky v kocke
  • Prajeme vám pekné prázdniny! Ak by ste n... / viac