Gymnázium sv. Cyrila a Metoda v Nitre

Jednota Cup - stále bez prehry

II. kolo tohto futbalového turnaja sme odohrali na ZŠ Topoľová v Nitre. Naši chlapci ukázali veľkú vôľu po víťazstve, pekné kombinačné akcie a zdravé sebavedomie a to im nakoniec prinieslo postup do finále obvodného kola.

Odohrané zápasy boli veľmi vyrovnané a hralo sa o každú loptu až do záverečného hvizdu. Najprv nás potrápili domáci zo ZŠ Tulipánová, keď polčas skončil remízou 2:2. Neskôr sme nášmu súperovi odskočili na rozdiel troch gólov, no nakoniec sme ustrážili len tesné víťazstvo 5:4.
Kedže ZŠ Topoľová porazila v druhom zápase ZŠ Lehota, na postup do finále sme potrebovali vyhrať aj druhý zápas. Lehoťania hrali dobre, nepúšťali nás do veľkých šancí, ba naopak sami si pár sľubných vytvorili. Polčasová remíza 1:1 bola viac ako spravodlivá. V druhom dejstve o našom víťazstve rozhodli peknými gólmi I. Gajdoš (TER) a L. Bujdák (KVA). Lehota sa ešte snažila strhnúť šťastenu na svoju stranu, ale chlapci pozorne bránili, a keď aj niečo prešlo, tak to upratal pozorný F. Petrík (KVA).

Z víťazstva sa tešíme ! Finále sa odohrá na ZŠ Tulipanová 20.mája.

(text a foto: Mgr. Jaroslav Votoček)