Gymnázium sv. Cyrila a Metoda v Nitre

Z farskej ligy k titulu majstra sveta!

Áno, zrak vás neklame. Je to tak. Náš študent Marek Gajdoš sa stal dňa 29.6.2014 majstrom sveta v hokejbale v kategórii do 16.rokov.

Keď sme sa dozvedeli, že v nominácii za reprezentáciu Slovenska je náš Marek, tak sme hneď začali vybavovať autobus a spolu celá trieda sme ho išli podporiť priamo do Bratislavy na štadión Vladimíra Dzurilu.

Peťo P. navrhol transparent, triedna doniesla plachtu a baby (Mirka, Terezka, Lucka, Sonička,...) to zrealizovali. Napokon sme sa vybrali do Blavy. Síce sme nestihli úvod zápasu s Veľkou Britániou, ale skóre na tabuli boli 11:0 v prospech SVK. A to bola len 1. tretina. Náskok sa s pribúdajúcim časom zvyšoval a zastavil sa na konečných 21:0. 2 góly dal Marek.

Druhý zápas proti Kanade sme stihli včas (medzitým sme zistili, čo nové v Ikei a Avione). Tento zápas sme hlasno povzbudzovali v susedstve Kanaďanov. Kričali sme: „My sme tu doma!“ Týmto pokrikom sme si vydobyli síce rešpekt, ale nie víťazstvo. Prehrali sme tesne 3:4.

V sobotu už nasledovalo semifinále proti Čechom, ale bez silnej podpory nás Marekových spolužiakov. My sme sa však nevzdavali. Zachránil nás internet. Zápas sa  nezačal práve najlepšie, ale v závere sme otočili a vyhrali 3:2. Finále proti Kanade sa stalo skutočnosťou.

Vraví sa, že dvakrát nezvíťazíš na tom istom ľade, a tak som sa v nedeľu vybrala podporiť Mareka a celý tím. Stretla som sa tam s jeho celou rodinou (bola aj jeho teta Žaneta) a spolu sme povzbudzovali celý kolektív týchto mladých slovenských chalanov. Atmosféra bola úžasná, hokejbal tiež, ale prišiel 1.gól do našej siete. Našich chlapcov to naštartovalo a prišlo vyrovnanie, no aj vylúčenia - raz na jednej strane a potom aj na druhej strane. Naši chlapci sa zomkli a v 40.minúte Martančík, hráč s číslom 12, dal gól. Do konca ostávalo ešte 5 minút. Chlapci to už nepustili a po záverečnom hvizde rozhodcu začala veľkolepá oslava.

Padali rukavice, hokejky, ale aj slzy šťastia. V závere nasledovala dekorácia majstrov sveta.

Teraz, keď to píšem si uvedomujem, aký velikánsky úspech dosiahol Marek, ktorý začínal na fare Klokočina a v súčasnosti hráva za Nitrianskych rytierov. Nemyslite si, že je to také jednoduché – sú za tým hodiny driny, spotených dresov a hlavne hodiny obetovania sa. Veľká vďaka patrí aj Marekovým rodičom, ktorí ho podporujú.

Po dekorácii nasledovala hymna – zvláštny pocit, keď ju spievate a spievali ju aj mladí chalani spolu s Marekom (p.prof.Depešová je na Teba hrdá ) so všetkou cťou.

Záverom chcem Marekovi  zagratulovať a popriať ešte veľa športových úspechov. Ak bude hokejbal olympijským športom, radi ťa uvidíme a, samozrejme, aj podporíme.

P.S.: Už sa ti nemôžem na telesnej vyhrážať vetou: „A čo si majster sveta?!“