Gymnázium sv. Cyrila a Metoda v Nitre
07.08.2012
Chémia

 

Predseda predmetovej komisie:
PaedDr. Jana Bohovičová

Vyučujúci:
PaedDr. Jana Bohovičová, Mgr. Martina Bažaličková, Mgr. Mária Šperková, RNDr. Mária Hrdá

viac

Aj keď konanie chemickej olympiády bolo tento rok kvôli koronakríze ohrozené, nakoniec sme sa 4.6.2020 dočkali aspoň dištančnej formy krajského kola tejto súťaže.

Po dlhej príprave, či už doma alebo poobede v škole s pani profesorkou, prišiel čas zmerať si sily so žiakmi z iných škôl nitrianskeho kraja. Tento rok sme neprišli do chemického laboratória, ale krajské kolo sme písali v pohodlí domova. Musím povedať, že najviac mi chýbala atmosféra laboratória a súperi v blízkosti. Autori úloh si dali záležať na zložitosti, úlohy neboli vôbec ľahké a s niektorými som sa riadne potrápila. Súťaž pozostávala z teoretickej a virtuálnej praktickej časti, ktoré boli spojené do jedného testu.

viac

Jednou z posledných súťaží, ktoré sa v tomto školskom roku konali, bola chemická olympiáda v kategórii C. Potešilo ma, že sa v každej  triede našiel aspoň jeden žiak, ktorý sa po domácom kole potrápil aj s úlohami v školskom kole a bol úspešným riešiteľom. Z 1.A, 1.B, Kvinty a 2.N boli nakoniec desiati žiaci úspešní (riešitelia školského kola). Prví traja postúpili do krajského kola, ktoré sa konalo na Spojenej škole na Slančíkovej ulici v Nitre. Ako to prebiehalo, sumarizuje Viki.

viac
15.09.2017
Škola hrou

Hrať sa na chémii ? Väčšina študentov by si pomyslela, že chémia sú len samé vzorce a nudné písanie protokolov. Avšak túto stredu sme sa presvedčili o opaku. Hranie sa so slizom, pieskom a horiacimi bublinkami bolo perfektnou zábavou počas vyučovania. Veď koľko krát za život si môžeme vyrobiť sliz, podpáliť ruku a vidieť výbuch vodíkovej bomby? Najlepšie na tom bolo, že všetko, čo sme si vyrobili, sme si mohli vziať aj domov (alebo na internát).

P.S. Sestry budú mať radosť.

Fotogaléria

(Autori textu: Z. Adamcová, M. Svoboda)

viac

Koncom minulého mesiaca sa v Alapiskole Jelenec uskutočnilo okresné kolo Chemickej olympiády kategórie D. Zúčastnilo sa jej približne 24 študentov zo základných škôl a osemročných gymnázií.

viac

Dňa 27.3.2014 sa žiaci kvarty Lucia Görögová a Andrej Žitňák vybrali na "výlet" do Jelenca. Ich cieľom bolo preverenie znalostí  z chémie a úspešné reprezentovanie našej školy na okresnom kole chemickej olympiády. Vyzbrojení vedomosťami a menšou dávkou nervozity sa pustili do riešenia úloh teoretickej a praktickej časti. Napriek veľkej konkurencii sa obaja prebojovali do krajského kola, v ktorom im budeme držať palce.

(text: Mgr. Zuzana Beňová)

viac

Aj toto sa deje v laboratóriu, keď dokazujeme vlastnosti organických látok :

viac
Novinky v kocke
  • Dodatok č. 5 k Pokynu riaditeľa školy na z... / viac
  • Vážení rodičia, kolegovia, žiaci, riadite... / viac
  • Vážení rodičia, milí žiaci,   v prílohe... / viac
  • Na základe § 150 ods. 5 zákona č. 245/2008... / viac
  • Vážení rodičia, milí žiaci. Na základe zh... / viac
  • Vážení rodičia,   pred začiatkom šk. rok... / viac