Gymnázium sv. Cyrila a Metoda v Nitre

Túlavé topánky (SOČ)

Dňa 4. apríla sa konalo krajské kolo 39. ročníka Stredoškolskej odbornej činnosti na pôde Strednej priemyselnej školy strojníckej a elektrotechnickej v Nitre, na ktorej som svoju prácu odprezentoval ja – Jakub Bajnok (05 – Životné prostredie, geografia, geológia) zo sexty. Na Obchodnej akadémií mali možnosť predstaviť svoje práce – Mima Šimončíková (01 – Problematika voľného času) z II.B a chalani - Marcel Meluš, Dominik Pecho a Andrej Piňák (16 – Teória kultúry, umenie, umelecká, odevná tvorba) z II. A.

 

Obhajoba prác nebola vôbec ľahkým orieškom, ako sa to zdalo pri školskom kole.  Týmto by sme radi vyslovili vďaku všetkým, ktorí sa na nás prišli pozrieť, vypočuť ale vďaka patrí i všetkým, ktorí na nás mysleli a držali nám palce. Gratulujeme Mime Šimončíkovej za 5. miesto z 15 obhájených prác, čo je veľkým úspechom, rovnako i chalanom, ktorí sa umiestnili na štvrtom mieste z 9 prezentovaných prác.

 V mojej kategórií bolo celkovo predstavených sedem prác, ktoré boli pre mňa veľkou konkurenciou a ani som nedúfal, že moja práca sa umiestni na prvom mieste, a tým postúpim i do ďalšieho kola, ktorým je celoštátne kolo, ktoré bude tento rok v Banskej Bystrici.

Ak ste sa ešte nezatúlali na našu facebookovú stránku Túlavých Topánok, pozývame vás  týmto článkom spoznať rozmanitosť našich príspevkov. Rovnako i na náš webový denník, ktorému sme venovali veľa voľného času a preto Vás, čo tento blog ešte nepoznajú, podnecujem si prečítať naše skúsenosti či zážitky zo slovenských miest, ktoré sme počas minulého roka navštívili. Veríme, že Vás aspoň kúsok inšpirujeme k tomu cestovať po Slovensku, pretože áno, stále je tu čo objavovať, zažiť a spoznať. Nie len vo svete, ale i doma sú miesta, na ktoré za to stoja.  Ak ešte k tomu zverejníte fotografiu na Instagrame pod hashtagom #TulaveTopankySK, môžete inšpirovať nie len svojich odoberateľov ale i odoberateľov Túlavých Topánok - mnoho mladých ľudí, ktorí túžia vycestovať a zažiť niečo nové.  

Chcel by som sa poďakovať mojej školiteľke Denise Koleničovej za prebdené noci strávené opravovaním mojich textov, ale i pani profesorke Kvasňovskej za každú odovzdanú pripomienku a radu k vypracovaniu mojej práci.  

(text: Jakub Bajnok)

Novinky v kocke