Gymnázium sv. Cyrila a Metoda v Nitre

Zasvätenie Panne Márii

Keď sa v našej škole povie "ôsmy december", takmer každému sa aspoň zazdá, že ten deň nie je úplne obyčajný. Tradícia zasvätenia školy Panne Márii sa neprerušila ani dnes. Pri dvoch horiacich sviečkach na adventnom venci sme spoločne aj s našimi absolventmi slávili sv. omšu.

 

Páter Peter vo svojej kázni spomínal na asi najvzrušujúcejší 8. december, aký škola zažila, a síce púť špeciálnym vlakom do Šaštína. Už je to 6 rokov, ale stále sú v škole študenti, ktorí si na túto dobrodružnú cestu spomínajú. Tí, ktorí neviete o čo ide, tak aspoň tri kľúčové slová: núdzová brzda, hroziaca zrážka, železničná polícia.

Želám si, aby nikto z nás nemusel v tomto pokojnom adventnom čase použiť núdzovú brzdu, aby vám nehrozila žiadna zrážka a aby sa aj Silvestrovské oslavy zaobišli bez príchodu polície :)

(text a foto: Mgr. Vladimír Ondrejka)

Novinky v kocke
  • Hľadáme učiteľa informatiky a matematiky p... / viac
  • Prajeme vám pekné prázdniny! Ak by ste n... / viac
  • Výsledky prijímacích skúšok do prímy (15. ... / viac
  • Hľadáme: Naša škola príjme do pracovného ... / viac